دوره های IoT Quick Start

کوئیک استارت
کوئیک استارت

کوئیک استارت عنوان رویدادی است که سعی دارد در سریع ترین زمان ممکن شما را در مسیر شروع یادگیری مهارت های کاربردی قرار  دهد !

در این رویداد  که برای شما علاقمندان به اینترنت اشیا طراحی شده، علاوه بر آشنایی با کلیات اینترنت اشیا، اجرای تست های عملیاتی و سناریوهای فنی را با هم تجربه خواهیم کرد .

پس

  • اگر هنوز با اینترنت اشیا آشنا نیستید …
  • اگر با SBM ها بویژه Arduino پروژه تکنیکال اجرا نکردید …
  • اگر از MQTT تنها نام آن را شنیده اید …
  • اگر علاقمند به راه اندازی ماژول Wi-Fi هستید …
  • اگر مایل به راه اندازی Sensor  و Actuator های دلخواهتون هستید …

پیشنهاد آیوتیک به شما این است که : کوئیک استارت کنید …

 

روال برگزاری کوئیک استارت اینترنت اشیا (IoT Quick Start ) :

در ابتدای رویداد به بررسی کلیات اینترنت اشیا ، معرفی لایه های مختلف این حوزه و معرفی ادوات و تجهیزات کاربردی حوزه اینترنت اشیا خواهیم پرداخت .

در ادامه وارد مباحث فنی و عملی خواهیم شد و با استفاده از بردهای آردوینو که در حال حاضر جزء پر مخاطب ترین بردهای برنامه نویسی به حساب می آید اقدام به راه اندازی ماژول ها و شیلدهای کاربردی خواهیم کرد . راه اندازی نمایشگرهای رایج در محصولات الکترونیکی ، راه اندازی سنسور دما ، راه اندازی رله و کلید از جمله این ماژول ها خواهند بود .

در ادامه به صورت مناسبی با نحوه برنامه نویسی و راه اندازی بردهای آردوینو آشنا خواهیم شد .

 

کار با ماژول های ارتباطی Wi-Fi  موضوع بعدی کوئیک استارت خواهد بود که به معرفی و راه اندازی این ماژول ارتباطی بسیار کاربردی پرداخته خواهد شد . برای این منظور از ماژول بسیار محبوب ESP8266 که این روزها در بازار ایران رایج شده، استفاده خواهد شد .

در قسمت بعدی اقدام به اتصال یک وسیله الکترونیکی به اینترنت و تبادل دیتا با آن خواهیم کرد . پروتکل MQTT و استفاده از یک پلتفرم عمومی برای اینترنت اشیا نیز برای این ارتباط به کار گرفته خواهند شد .

این رویداد برای کلیه علاقمندان به اینترنت اشیا که دوست دارند علاوه بر مباحث تئوری کارکرد اینترنت اشیا رو به صورت عملی هم مشاهده کنند و از نزدیک این موضوع رو لمس کنند پیشنهاد می شود .

در پایان کوئیک استارت شما تا حد بسیار زیادی با حوزه اینترنت اشیا آشنا شدید و مفاهیم و موضوعات مطرح در این حوزه رو از نزدیک لمس کردید .

برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در دوره به لینک زیر مراجعه فرمایید:
http://bit.ly/2LU71Dl