درباره ما

مرکز نوآوری اینترنت اشیاء، همانند یک هاب اتصال شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ و جریان نوآوری را ممکن می سازد و همچون پلی میان کارآفرینان و نوآوران مستعد در عرصه اینترنت اشیاء و شرکت ها و سازمان ها در تلاش برای کشف استعدادها، ایده ها و تیم هایی است که فرصت‌های جدید در حوزه اینترنت اشیاء را بهتر و دقیق تر از سایرین رصد می کنند.  شما در آیوتیک با‌ تمرکز بر بازارهایB2B  و B2G مدل نوآوری باز را در کنار شرکت‌های بزرگ تلکام، پیش‌تازان فناوری، ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی و نیز بهره‌برداران بزرگ کشور در بازارهای عمودی انرژی، حمل‌ونقل، مدیریت شهری، مدیریت منابع آب و متولیان سلامت تجربه خواهید نمود.

آیوتیک به جای تمرکز بر عرضه نوآوری (خط تولید استارت‌آپ) بر تقاضای نوآوری (سازمان‌های نیازمند راهکارهای نوآورانه) تمرکز دارد و ما معتقدیم رشد پایدار بازار نوآوری از سمت تقاضا تضمین می‌شود.

بنابراین فعالان شاخص اکوسیستم اینترنت اشیاء کشور در فروم اینترنت اشیاء در تلاشند تا علاوه بر هدایت سیاستگذاران این عرصه، کسب‌وکارهای بزرگ و ملی را در بخش‌های مختلف اقتصادی رونق بخشند و به ترویج و توسعه فناوری‌های آن کمک کنند.

آیوتیک به عنوان کارگروه نوآوری فروم اینترنت اشیا از حضور تمامی لایه‌های زنجیره ارزش اینترنت اشیاء بهره گرفته و با تسلط بر بازار، می تواند راهبر شما در راستای نیازهای بازار باشد. در این مرکز توسعه محصول خود را شروع نمی‌کنید مگرآنکه از حضور سرمایه‌گذار و بازار متناسب با محصول خود اطمینان نسبی داشته باشید. بر این باوریم که اینترنت اشیاء نسل آینده استارت‌آپ‌های ایران را شکل خواهد داد. در مرکز تخصصی نوآوری اینترنت اشیاء به دنبال به وجود آوردن تجربه های واقعی و کاربردی ، در سایه ی ایمان ، تلاش و پشتکار ، همکاری و تیم سازی و اعتماد متقابل هستیم.می خواهیم با تقویت خودباوری ملی ، آینده ی سرزمینمان را به یاری هم شکل دهیم ، دست به دست هم ، پا به پا تا انتها ما به توانایی جوانان این سرزمین ایمان داریم . ایده پردازی کنید ،برنامه داشته باشید، باور به تحقق و تبلور ایده و تلاش خود داشته باشید ما تا انتهای مسیر همراه شما خواهیم بود .

چرا اینترنت اشیا :

اینترنت اشیاء که از آن به عنوان “انقلاب صنعتی جدید” نیز یاد می‌شود، به دلیل تغییری که در شیوه زندگی، کار، سرگرمی و مسافرت مردم ایجاد کرده است، تعاملات بین دولت‌ها و دنیای پیرامون‌شان را با دنیای مجازی و تکنولوژی، دگرگون می‌سازد. عبارت اینترنت اشیاء، جهانی را توصیف می‌کند که در آن هر چیزی، از جمله اشیاء بی‌جان، برای خود هویت دیجیتال داشته باشند و به کامپیوترها اجازه دهند تا آنها را سازماندهی و مدیریت کنند.

مهم‌ترین نتیجه همه گیر شدن اینترنت اشیا قابلیت اتصال انواع اشیا و وسایل به دنیای مجازی است. لذا همه لوازم خانگی، اتومبیلها، نوشت افزار و هر آنچه که شما تمایل داشته باشید به اینترنت متصل می‌شود. سازندگان محصولات سازگار با اینترنت اشیا به بسیاری از نیازهای مردم اعم از کنترل سلامت و بهداشت و همین طور خودکار شدن امور منزل توجه جدی دارند. بدیهی است که در این صورت می‌توان انتظار داشت محصولات بسیار جذابی برای مردم عادی عرضه شود که از پوشیدنی‌های سازگار با تازه های دنیای فناوری تا سیستم های پیشرفته کنترل منزل .

آن دسته از غول های دنیای فناوری که متوجه چشم انداز این تحول شده ‌اند از هم اکنون عرضه محصولات سازگار با اینترنت اشیا را آغاز کرده اند. به عنوان مثال آزمایشگاه نست وابسته به گوگل ماهانه ۴۰ تا ۵۰ هزار ترموستات به فروش می‌رساند که قادر به تنظیم خودکار عملکرد بسیاری از لوازم منزل است. در ادامه تعداد دیگری از این محصولات و خدمات را معرفی می کنیم که برخی از آنها اگر چه بسیار هوشمندانه طراحی شده اند، اما به علت امکاناتی که در دسترس برخی گروه های جامعه قرار می دهند تاحدی ترسناک هم به نظر می رسند و می توانند برای جاسوسی و نقض حریم شخصی هم به کار بروند.

فناوری اینترنت اشیاء نقش بسیار مهمی در دنیای کارآفرینان بازی می‌کند و کسب‌وکارهای متعددی بر محور این فناوری راه‌اندازی شده‌اند، این امیدواری و نیاز وجود دارد تا کارآفرینان و محققین  و جوانان خلاق ایرانی، استفاده از فناوری اینترنت اشیاء را یک فرصت گران‌بها تلقی کرده و با بهره‌گیری از آن، به بهبود فضای کسب‌و‌کار و اشتغال‌زایی در کشور کمک کنند.

فعالیت های مرکز تخصصی نوآوری اینترنت اشیاء، آیوتیک :

 • شتابدهی استارتاپ های نوپای حیطه ی اینترنت اشیاء
 • انجام اقدامات برنامه ریزی شده در زمینه ی فعال سازی و رونق اکوسیستم اینترنت اشیاء ایران
 • ایجاد فضای نوآور و تفکر خلاق با تمرکز بر اینترنت اشیا و مسائل مربوط به آن
 • ارائه ی آموزش های کاربردی تخصصی ، تئوری و عملیاتی در زمینه اینترنت اشیا و کسب و کار های استارتاپی مرتبط با آن
 • ارائه ی خدمات مشاوره و منتورینگ به تیم های استارتاپی
 • ارائه ی خدمات مشاوره به افراد علاقه مند و مستعد و راهنمایی در زمینه ی پیمودن نقشه ی راه فعالیت در حیطه ی موضوع اینترنت اشیاء
 • همکاری با متخصصین و صاحب نظران فعال در زمینه ی اینترنت اشیاء
 • برگزاری رویداد هایی تخصصی نظیر : ۱- لیگ تخصصی با موضوع اینترنت اشیاء در ایران ۲- جلسات IoT Meetup و … ۳-مشارکت در برگزاری رویداد هفته ی دیجیتال

فرهنگ و ارزش های آیوتیک :

 • ما در آیوتیک به ضوابط و اصول نوشته و نانوشته احترام‌ ویژه ای قائل هستیم. ما متعهد به پایبندی به ارزش ها،رعایت اصول اخلاقی ، حفظ اعتماد ، رقابت سالم و رعایت مقررات نهاد های ناظرهستیم.
 • ما افکارخود را با الفاظ و اعمالمان یکی کرده و درستکاری را مبنای عمل قرار می دهیم.
 • در تعهدها و وعده هایمان حسن نیت داریم تا اعتماد ذینفعان را جلب کنیم.
 • معتقدیم که با همکاری و یکپارچگی تیمی می توان به اهداف رسید. موفقیت تیمی را بر کامیابی های فردی ترجیح می دهیم و برای به ثمر رساندن تعهداتمان به یکدیگر اعتماد داشته و دانش خود را به اشتراک می گذاریم.
 • ما با خلق فرصت ها، ایجاد راهکارهای نو، به روز رسانی دانش و حمایت از تغییر، خود را از دیگران متمایز می سازیم.
 • ما با تمرکز بر آنچه برای مشتریان مان مهم است نه آنچه برای خودمان مناسب است، به تعهدات مان پایبندیم و نتایج اقدامات خود را می پذیریم.
 • پاسخگو و در دسترسیم و از تمام قابلیت های خود برای جلب رضایت مشتریانمان بهره می بریم.
 • به دنبال پیش بینی نیازهای مشتریان هدف مان و فراتر رفتن از انتظارات شان هستیم.
 • می کوشیم تامستعد ترین افراد را وارد خانواده خود کنیم و با حفظ و توانمند سازی آنها، دستیابی متقابل به اهداف سازمانی و شخصی را امکان پذیر کنیم.
 • خود را شهروندی مسئول و متعهد دانسته و می خواهیم تاثیر مثبتی در جوامعی که در آنها فعالیت می کنیم، داشته باشیم.

مخاطبان ما :

دانش آموزان ، دانشجویان وهمه ی علاقه مندان به فعالیت و یادگیری در حیطه اینترنت اشیا و مباحث تخصصی و کسب و کار مربوط به آن. در آیوتیک محدودیت سنی برای یادگیری و فعالیت وجود ندارد،حتی اگر دانشجوی رشته ی برق و کامپیوتر نیستید اما علاقه مند به فعالیت در این حیطه هستید راه برای شما باز است ، با شرکت در دوره ها و کارگاه های متنوع کوتاه مدت و بلند مدت ما می توانید در مسیر توجه به علاقه مندی و رسیدن به خواسته هایتان گام بردارید.همکاران ما جهت مشاوره و راهنمایی همواره آماده هستند.

۱- استارت‌آپ‌ها

اگر یک فرد یا تیم با ایده های نوآورانه در اینترنت اشیاء هستید، در فرآیندهای مربی‌گری، سرمایه‌گذاری و شتاب‌دهی ما قادر خواهید بود محصول خود را در راستای بازار تعریف کرده، و کسب‌وکار نوپای خود را به‌راه بیاندازند.

20 استارتاپ برتر اروپایی در حوزه سخت‌افزار و IoT

2- بهره‌برداران و ارائه‌دهندگان خدمات

اگر سازمان شما متولی ارائه خدمات زیرساخت شهری، حمل‌و‌نقل، انرژی، منابع آب، بهداشت عمومی، نفت‌و‌گاز و صنایع معدنی و ساختمانی است، برای رسیدن به راهکارهای نوآورانه اینترنت اشیاء در جهت افزایش بهره‌وری، بهبود فرآیندها و جلب رضایت مصرف‌کنندگان روی ما حساب کنید.

۳- شرکت‌های کوچک و متوسط

اگر یک شرکت متوسط و کوچک هستید که طرح‌های نوآورانه مرتبط با بازار اینترنت اشیاء دارید، در آیوتیک به شما کمک خواهیم کرد تا محصول خود را توسعه دهید، سرمایه‌گذار بیابید و بازار هدف را به درستی پیدا کنید.

۴- سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ

اگر یک سازمان بزرگ ICT هستید که بازارهای اینترنت اشیاء را هدف گرفته‌اید یا به راهکارهای نوآورانه اینترنت اشیاء نیاز دارید، از آیوتیک ایده‌ها و محصولات نوآورانه متناسب با اهداف خود را با کم‌ترین ریسک و هزینه، به دست آورید.

جهت ثبت‌نام کلیک کنید