مدرسه تابستانی اینترنت اشیاء

مدرسه تابستانی اینترنت اشیاء امسال :

اولین دوره کاربردی و تخصصی ۵G Towards

معرفی دوره

مرکز نوآوری اینترنت اشیاء ایوتیک پس از برگزاری موفق دوره مدرسه تابستانی اینترنت اشیاء، امسال نیز مدرسه تابستانی اینترنت اشیاء برگزار می‌کند و قصد دارد افراد مستعد و علاقمند به  ورود به بازار کار و یا کارآفرینی در حوزه IoT را با ارایه آموزش‌های تخصصی و کاربردی در این مسیر نوین همراهی کند.

به رسم هر ساله و برگزاری مدرسه تابستانی آیوتیک امسال هم در خدمت علاقمندان خواهیم بود اما سعی کردیم متفاوت از قبل و متمایز از دوره های پیشین تابستان امسال را با هم پیش ببریم. البته این دوره با توجه به شرایط کنونی و حفظ سلامتی شرکت‌کنندگان بصورت آنلاین برگزار می شود و صرفا کارگاه ها و مباحث عملی با رعایت پروتکل های بهداشتی لازم بصورت حضوری خواهند بود.

در مدرسه تابستانی امسال آیوتیک فقط اینترنت اشیاء نمی آموزید شما در این دوره برای اولین بار دانش لازم در زمینه یک زیرساخت مهم و اساسی که می تواند سرعت شکل گیری هوشمندسازی را جوامع متحول کند کسب می کنید:

درست حدس زدید

فناوری ۵G

در مدرسه تابستانی امسال با هدف آشنایی دانشجویان و فارغ­التحصیلان جوان دانشگاه­‌های مهندسی در کشور با واقعیت بازار در صنعت مخابرات در ۵ سال آتی و دنیای  اینترنت اشیاء و هوشمندسازی و همچنین آموزش و ترویج مباحث عملیاتی و نیازهای فناورانه با هدف آماده سازی نیروهای جوان و مستعد جهت ورود به بخش های مرتبط صنعت کشور طراحی شده است. با توجه به اینکه شروع مباحث آشنایی زیرساخت فناوری ۵G است بنابراین عنوان دوره

۵G Towards 

شد اما مثل هر سال در مدرسه تابستانی آیوتیک شما آموزش های لازم برای ورود به دنیای IoT را خواهید دید.

ویژگی‌های دوره

  • بهره مندی از اساتید و مربیان صاحب نام و متخصص در زمینه اینترنت اشیاء
  • برگزاری کارگاه های آموزشی در کنار مباحث تئوری
  • انجام پروژه عملی در طول دوره توسط شرکت کنندگان
  • بررسی کاربردهای مطرح این موضوع در بازار ایران
  • منتورینگ پروژه های شرکت کنندگان

 

در صورت اتمام موفق این دوره و کسب امتیاز لازم در مرحله پروژه پایانی، فرصت استثنایی ورود به شتابدهی و سرمایه گذاری برای تهیه MVP برای واجدین شرایطی که بدنبال کسب و کار خود در بخش‌های مختلف IoT هستند، مهیاست.

در این دوره اساتید متخصص، استارتاپ‌ها، فعالین صنعت و مرکز نوآوری آیوتیک در کنار شما هستند تا با خلاقیت ذهنی خود اینترنت اشیاء را به واقعیت تبدیل کنید.

 

پذیرش این دوره بسیار محدود است

پذیرفته شدگان دوره ۱۰۰ ساعت آموزش شامل مباحث تئوری، عملی و مهارت­های نرم زیرنظر اساتید و مربیان بنام فعال در زمینه اینترنت اشیاء و فناوری ۵G را می گذرانند و در صورت ارایه موفق پروژه عملی در پایان دوره مدرک به آنها اعطا خواهد شد.

 

این دوره با حمایت و همراهی دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات برگزار می شود و پذیرفته شدگان از بورسیه این دانشکده برای گذراندن دوره بهره مند می شوند.

اما یک خبر خوب

چنانچه پروژه های نهایی از نظر اساتید دوره قابل دفاع و قابل تجاری سازی باشد امکان ورود به شتابدهی و سرمایه گذاری برای تولید MVP برای شرکت کنندگان مهیاست.

سخنرانان مدرسه تابستانی

در این بخش شما از بهترین اساتید و مربیان خواهید آموخت و فرصت شنیدن داستان‌های شکست و موفقیت‌ کارافرینان از زبان خودشان و امکان تعامل و گفتگو  با آنها خواهید داشت:

به زودی اطلاعات این اساتید و کارآفرینان منتشر می شود

فائزه رضایی:مشاور تحول در حوزه‌های فرهنگ و ارتیاطات در صنعت نفت، تلکام و پرداخت

مديرمنابع انساني در صنعت تلکام و پرداخت مدرس حوزه‌های رفتاری و منابع انسانی کوچ توسعه فردی فراربط دهنده در شبکه‌سازی و شبکه‌داری

احسان دادور

کارشناس ارشد مهندس سیستم های اقتصادی مدیر واحد برنامه ریزی و تحلیل مالی شرکت مشاوران طیف شریف مدرس بخش نگارش BP برای کسب و کارهای IoT

اروند طباطبایی

مدیر عامل شرکت دانشجو کیت بنیانگذار وب سایت آموزش دیجی اسپارک مدر بخش آشنایی با سخت افزارهای IoT

مهدی عربزاده یکتا

دانشجوی دکتری رشته Public Policy دانشگاه تهران مدیر بازاریابی شرکت فناپ موبایل مدیر ارشد توسعه محصول و توسعه بازار در ایرانسل مشاور حوزه اینترنت اشیا و طرح تحول دیجیتال

وحید شاه منصوری

دکتری مخابرات از دانشگاه بریتیش کلمبیاکانداد، استادیار دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران و مدیر پلتفرم IoT شرکت فرینه فناور

پریسا پوربلورچیان

هم بنیان گذار دیجی اسپارک مدیرفروش دانشجو کیت کارشناس سخت افزار و برنامه نویسی پایتون و c

تجربه‌ای متفاوت

یک نکته مهم:

حفظ سلامتی شرکت کنندگان برای ما از هرچیز مهمتر است لذا در نظر داشته باشید با توجه به شرایط کنونی جامعه و نیاز مبرم رعایت نکات و پروتکل های  بهداشتی برنامه دوره بگونه ای خواهد بود که امنیت و سلامتی شرکت کنندگان در بالاترین سطح ممکن حفظ شود.

در طول دوره شرکت کنندگان بعد از آشنایی با مبانی، ملزم به تعیین پروژه عملی و در صورت مساعد بودن شرایط تشکیل تیم‌ هستند. آیوتیک به شما کمک خوهد کرد تا پروژه‌های عملی مبتنی بر نیاز بازار انتخاب کنید. بدین ترتیب فرصت دارید در کارگاه های عملی با کمک منتورها و تجهیزاتی که در اختیارتان قرار می‌گیرد پروژه‌های جذاب مورد نظر خودتان را همگام با مباحث کلیدی مرتبط با ۲ فناوری ۵G  و IoT تکمیل کنید. در انتهای دوره اساتید و مربیان پروژه‌ها را ارزیابی و امتیازدهی می‌کنند و پس از کسب امتیاز لازم به پذیرفته شدگان مدرک دوره اعطا می شود. همین طور شما متناسب با سطح تیم و پروژه تان می توانید شانس خود را برای ورود به شتابدهی و یا جذب سرمایه‌ برای تهیه MVP محک بزنید.

هزینه دوره:

ثبت‌نام اولیه متقاضی رایگان می‌باشد و متقاضیان بر اساس رزومه های ارسالی و مصاحبه تلفنی گزینش شده و ارزیابی می شوند. و طبق ارزیابی سطح حمایت و بورسیه افراد مشخص و در هفته اول مردادماه اسامی پذیرفته شدگان اعلام خواهد شد.علاقمندان جهت کسب اطلاعات تکمیلی می‌توانند با شماره: ۰۹۱۰۵۹۲۹۷۹۱ تماس حاصل نمایند.

مخاطبان دوره:

 

  • علاقمندان  ورود به بازار کار حوزه ICT
  • علاقمندان به ورود به بازار کار حوزه اینترنت اشیاء
  • استارتاپ های تخصصی و کارآفرینان حوزه ICT و IoT
  • سرمایه‌های فکری شرکت‌ها و سازمان‌های علاقمند به فناوری ۵G
  • و همه علاقمندان به فعالیت و کار در زمینه فناوری های نوین

 

نکته مهم: این دوره برای دانشجویان مقاطع تحصیلی تکمیلی و فارغ التحصیلان رشته های مهندسی طراحی شده و اولویت شرکت در دوره با این عزیزان خواهد بود و داشتن حداقل مدرک کارشناسی الزامی است.