اینترنت اشیاء با ارسال ۱۵۰ ماهواره به فضا جهانی میشود

ماهواره هایspacebees
دسته بندی:اخبار زمان انتشار:۱۷ دی ۹۷ ۱۸۳۲ بازدید

اینترنت اشیاء با ارسال ۱۵۰ ماهواره به فضا جهانی میشود

استارت آپ مخابراتی  “سوارم”  (Swarm Technologies) قصد ایجاد یک شبکه ارتباطی جهانی اینترنت اشیا را دارد.

این استارت آپ آمریکایی اعلام کرده با ارسال ۱۵۰ ماهواره به فضا قرار است این شبکه را ایجاد کند .

گفتنی است این شرکت در ژانویه ۲۰۱۸ میلادی علرغم رد درخواست شان مبتنی بر ارسال ماهواره، تعداد ۴ ماهواره به مدار زمین فرستاده است . این اتفاقی زمانی رخ داد که کمیسیون فدرال مخابرات فدرال FCC شروع به انجام تحقیقاتی دراین باره کرد . درنتیجه جریمه ای به مبلغ ۹۰۰ هزار دلار برای شرکت تعیین شد و همچنین به طورموقت ،به ماهواره ها اجازه فعالیت داد.

http://www.asriran.com/fa/news/648184/اینترنت-اشیا-با-ارسال-۱۵۰-ماهواره-به-فضا-جهانی-می-شود

تاکنون شرکت سوارم توانسته است حکم موافقت FCC  را بگیرد و قصد دارد با ارسال ۱۵۰ عدد ماهواره کوچک Spacebees به آسمان ، ماهواره هایی که به کوچکی اندازه کف دست هستند ، شبکه جهانی را که به عنوان هدف شرکت خود معرفی کرده است  را، ایجاد کند .

در بیانیه ای که این شرکت از خود منتشر کرده است آمده است که : ” سوارم خدمات ارتباطات دو طرفه را  ارائه می کند که به کاربران اجازه می دهد در هر نقطه ای از جهان اطلاعات ارسال و دریافت کنند. شبکه سوارم به سرعت راه اندازی می شود و خدمات تجاری را حتی قبل از تکمیل شبکه ارائه خواهد کرد.”

همچنین این شرکت در بیانیه ی خود اشاره کرده است که قصد دارد ارسال این ۱۵۰ ماهواره  را از یکم ماه مارس آغاز کند وتا پایان سال به مرحله عملیاتی برساند.

ماهواره های Spacebee به اندازه کف دست انسان (ابعاد ۱۱ در ۱۱ در ۲٫۸ سانتیمتری) هستند که وزنشان بین ۰٫۴ تا ۰٫۷ کیلوگرم تخمین زده می شود. این ماهواره را می توان با هزینه ای کمتر از نسخه ای معمول ساخت و به آسمان فرستاد. به دلیل ابعاد کوچک ماهواره می توان تعداد انبوهی از آنها را به طور همزمان به آسمان برد.

http://www.swarm.space

هنوز هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نفر باشید...

اطلاعات خود را وارد کنید