۲۰ پروژه برتر آردوینو به همراه بررسی آن ها

دسته بندی:اخبار,استارتاپ ها,دانش نامه,مقاله زمان انتشار:۱۰ بهمن ۹۸ ۷۱۰ بازدید

۲۰ پروژه برتر آردوینو به همراه بررسی آن ها

در این مقاله ۲۰ تا از بهترین پروژه های آردویینو را برای شما آماده کرده ایم ابتدا آن ها را معرفی می کنیم سپس به بررسی تک تک آنها می پردازیم.

WALKING ROBO -1

که از ماژول تشخیص فاصله به نام SRF04 Ultrasonic Module  و از چهر بازوی MeArm تشکیل می شود این ربات قدرت تشخیص موانع را دارد.

STACK GAME PLAYER -2

این رباط از برد اصلی آردویینو و یک بازوی MeArm تشکیل شده است. بالا ترین رکورد بازی STACK GAME دست این رباط است!

 ROBO HAND -3

این رباط در واقع یک دست مصنوعی است به طوری که کاربر با دست کردن دستکش و تکان دادن انگشتانش همان حرکات را عینا در حر کت رباط مشاهده می کند

این رباط جالب ولی ساده از چنج موتور MeArm و سنسور های متصل به دستکش MAXI FLEX تشکیل شده است.

PROGRAM ABLE ROBOTIC ARM -4

این رباط که درواقع نمونه کوچکش شده نمونه های صنعتی واقعی است این رباط قابلیت این را دارد که یک پروسه را برای دستگاه تعریف ی کنیم و دستگاه این کار را بار ها و بار  ها تکرار می کند

این رباط از چهار موتور MeArm و یک برد دست ساز آردویینو تشکیل شده که در این برد قسمت هایی که به آن ها نیاز نداریم (مانند ماژول وایفای  و بلوتوث حذف شده اند)

MINI CNC -5

با کم ترین هزینه می توانید در خانه یک CNC  بسازید آن هم تنها با دو موتور!

۳D PRINTER -6

ساخت این پرینتر که می تواند کاملا کاربرد صنعتی داشته باشد همانند ساخت CNC  ها است با این فرق که موتور های این پرینتر کمی بزرگ تر هستند.

GESTRUE DRONE -7

CUBE SOLVER -8

کار اصلی این رباط تشخیص کلی مکعب روبیک می باشد به این صورت که ابتدا کل مکعب را رصد می کند سپس با توجه با الگو های برنامه نویسی شده درون این رباط با استفاده از بازو های مکانیکی این مکعب روبیک را حل میکند.

سنسور استفاده شده درون این رباط سنسور تشخیص رنگ دقیق RGB با تراشه TCS34725 می باشد.

KNOCK kNOCK LOCKER – 9

این پروژه شامل برد اصلی آردوینو و سنسور صدا می باشد به این صورت که صدایی را که به صورت اعداد باینری می باشد برای برد اصلی تعریف می کنیم حال سنسور های دستگاه اگر این صدا را بشنود می تواند تشخیص دهد که این همان صدای تعریف شده می باشد و قفل در را باز میکند.

AIR GUITAR -10

از پنج قسمت تشکیل شده است به این صورت که چهار تا از این ماژول ها به صورت دستکش در یک دست نوازنده قرار می گیرد و در دست دیگر نوازنده ماژول پنجم قرار می گیرد.

این پنج ماژول با توجه به فاصله و نوع حرکت ماژول پنجم صدایی خاص تولید می کند.

برای مشاهده نحوه ساخت دقیق این پروژه به این لینک مراجعه کنید.

THREE CLIMB ROBOT -11

LED CUBE-12

SELF BALANCE ROBOT -13

OLD SMART WATCH -14

GESTURE MY ARMY -15

BALL AND PLATE PID CONTROL-16

OLD PING GAME -17

SOLAR TRACKER -18

SERVO JOYSTICK -19

WIRELESS JOYSTICK -20

مرکز نوآوری آیوتیک (IOTic) واقع در دانشگاه امیرکبیر تهران هر ساله کلاس هایی با محوریت آموزش آردویینو برگذار میکند که پروژه های مختلف و کاربردی ای در این کلاس ها تعریف و اجرا می شود علاقه مندان می توانند با شماره گیری شماره ۶۴۵۴۳۳۵۴-۰۲۱ از نوع و زمان برگذاری کلاس ها اطلاع فرمایند.

هنوز هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نفر باشید...

اطلاعات خود را وارد کنید