۸ استارتاپ انگلستان در حوزه IoT – قسمت دوم

دسته بندی:استارتاپ ها,دانش نامه زمان انتشار:۲۸ تیر ۹۷ ۱۰۴۱ بازدید

۸ استارتاپ انگلستان در حوزه IoT – قسمت دوم

KisanHub

این شرکت با استفاده از فناوری ماهواره‌ای و سنسورها، امکان جمع‌آوری حجم بالایی از داده‌ها را فراهم می‌آورد که کشاورزان با استفاده از آن می‌توانند میزان بهره‌وری خود را افزایش دهند و دقیق‌تر تصمیم‌گیری کنند. این سنسورها، اطلاعات دقیقی را در مورد میزان بارش باران، میزان آبیاری، رشد محصول، سرعت باد و غیره ارایه می‌دهند که همگی آنها در داشبوردهایی که استفاده از آنها بسیار ساده است، نمایش داده می‌شوند.

DevicePilot

این شرکت که نام قبلی آن ۱۲۴۸ بوده است، در اصل یک استارتاپ مشاوره‌ای است که در سال ۲۰۱۳ راه‌اندازی شده است و تمرکز آن بر مدیریت تجهیزات IoT و شتاب‌دهی به پروژه‌هایIoT  در تمام مسیر از اجرای پایلوت‌های کوچک تا پیاده‌سازی کامل میلیون‌ها تجهیزات و دستگاه‌های متصل قرار دارد. این شرکت نقشی کلیدی را در توسعه استانداردهای باز همانند HyperCat با هدف ایجاد تعامل و ارتباط میان هاب‌های IoT ایفا کرده است.

OpenTRV

این شرکت قصد دارد با توسعه راهکارهایی همچون مصرف بهینه انرژی برای گرم کردن فضای خانه مانند خاموش کردن وسایل گرمایشی در اتاق‌هایی که فردی در آن حضور ندارد، به صرفه‌جویی در مصرف انرژی کمک کند. بدین ترتیب، به جای استفاده از ترموستات‌هایی برای گرم کردن کل یک خانه، راهکار جدید به گونه‌ای است که از یک سیستم گرمایش رادیاتوری مرکزی برای کل مجتمع‌های مسکونی در یک منطقه استفاده می‌شود. درحال حاضر، آنها مشغول برنامه‌ریزی برای توسعه آزمایشی تجهیزات هستند.

DEN

شرکت DEN یک شرکت توسعه‌دهنده محصولات خانه هوشمند همانند گوشی‌ها، ترموستات‌ها و ساعت‌های هوشمند است. این استارتاپ که در سال ۲۰۱۴ راه‌اندازی شد، اخیرا کلید و پریزهای برق هوشمند ارایه کرده است که امکان روش یا خاموش کردن دستگاه‌ها و تجهیزات مورد استفاده در خانه را از راه دور فراهم می‌آورد.

این محصولات به گونه‌ای طراحی شده‌اند که امکان استفاده آن در تمام کشورهای دنیا وجود دارد و در به‌روزرسانی جدید آن، امکان اتصال آن به یک اپلیکیشن موبایل فراهم شده است که برای کنترل کلیدهای برق مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Playbrush

این استارتاپ که در سال ۲۰۱۴ راه‌اندازی شد، درحال توسعه یک ابزار هوشمند است که می‌تواند مسواک را به یک کنترل‌کننده بازی ویدیویی برای کودکان تبدیل کنند. در واقع کودکان می‌توانند با مسواک زدن، مراحل بازی را پیش ببرند و این موضوع، عاملی ترغیب‌کننده برای مسواک زدن مرتب و صحیح برای کودکان است.

اولین نسخه این تجهیزات در سال ۲۰۱۵ ارایه و برای اولین بار در کشورهای اتریش، آلمان و انگلستان راه‌اندازی شد. تا پایان سال۲۰۱۶ ، Playbrush در بیش از۲۵  کشور در دسترس قرار گرفت.

 

هنوز هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نفر باشید...

اطلاعات خود را وارد کنید