۸ استارتاپ انگلیسی در حوزه IoT- قسمت اول

دسته بندی:استارتاپ ها,دانش نامه زمان انتشار:۲۸ تیر ۹۷ ۱۸۷۶ بازدید

۸ استارتاپ انگلیسی در حوزه IoT- قسمت اول

در یکی دو سال اخیر تب و تاب مربوط به اینترنت اشیاء روز به روز افزایش یافته است و به نظر نمی‌رسد که به به زودی فروکش کند. همین امر باعث افزایش روزافزون تعداد استارتاپ‌ها در این حوزه شده است که امید دارند موقعیت خود را در این اکوسیستم جدید مستحکم کنند.

در انگلستان نیز همانند بسیاری دیگر از کشورها، استارتاپ‌هایی در این حوزه با تمرکز بر توسعه سنسورهای مختلف همچون سنسورهای نصب‌شده در خاک برای کمک به بهبود کشاورزی، کنترل از راه دور مصرف انرژی، ارسال هشدارهای هوشمند در خودروها و بسیاری دیگر از موارد مشابه توسعه یافته‌اند. در ادامه، برخی از این شرکت‌ها که راهکارهایی جالب توجه و جذاب ارایه می‌دهند، معرفی شده است.

Pycno

این شرکت که در سال ۲۰۱۴ راه‌اندازی شده است و ابزار کنترل سیستم و مانیتورینگ دیتا را برای بخش کشاورزی ارایه می‌دهد. این استارتاپ برای این منظور، سنسورهایی بی‌سیم برای نصب در زمین‌های کشاورزی توسعه داده است که مجهز به پلتفرم آنالیز پیشرفته است. این سنسورها به کشاورزان امکان می‌دهد تا داده‌های مور نیاز و مفید را جمع‌آوری کنند و با استفاده از نتایج تجزیه و تحلیل آن، دقیق‌تر و به‌موقع‌تر تصمیم‌گیری کنند.

بنابر اعلام Pycno، این سنسورها کاربرپسند هستند و انرژی آن‌ها از طریق پنل‌های خورشیدی و یک باطری داخلی تامین می‌شود. لازم به ذکر است که این سنسورها از طریق سیم‌کارت تعبیه شده در داخل آن، قابل استفاده در بیش از ۱۶۰  کشور جهان هستند.

nCube

این شرکت، امکاناتی را فراهم می‌آورد تا کاربر بتواند تمام تجهیزات هوشمند خود را در یک مکان به یکدیگر متصل کند و به کاربر امکان می‌دهد تا تمام تجهیزات و اثاثیه منزل خود را از طریق یک اپلیکیشن کنترل کند. این راهکار با طیف گسترده‌ای از تجهیزات، سازگار است و به صورت آفلاین کار می‌کند. بنابراین، کاربر می‌تواند از راه دور و در هر مکانی، تمام تجهیزات و اثاثیه هوشمند خود را چک کند. این این شرکت شعار «هوشمندی در قلب خانه شما است» را انتخاب کرده است.

Spotferret

این شرکت در اصل یک آزمایشگاه طراحی راهکارهای IoT است که در سال۲۰۱۴ راه‌اندازی شد تا راهکار مدیریت پارکینگ مبتنی بر IoT را توسعه دهد.

راهکار Spotferret، یک شبکه از سنسورهای بی‌سیم است که انرژی آن از طریق انرژی خورشیدی تامین می‌شود که به رانندگان برای پارک کردن خودرو، پرداخت هزینه‌های آن و یافتن خودرو در پارکینگ کمک می‌کند.

هنوز هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نفر باشید...

اطلاعات خود را وارد کنید