۱۰ استارتاپ برتر اینترنت اشیا-استارتاپ سوم

استارتاپ های برتر اینترنت اشیا
دسته بندی:دانش نامه زمان انتشار:۲۸ آبان ۹۷ ۲۳۴۷ بازدید

۱۰ استارتاپ برتر اینترنت اشیا-استارتاپ سوم

 

Armis

حوزه فعالیت: امنیت IoT

سال تأسیس: ۲۰۱۵

منابع مالی/ سرمایه‌گذاری: ۴۷ میلیون دلار

دفتر مرکزی: پالو آلتو (کالیفرنیا)

مدیرعامل: Yevgeny Dibrov

مشکل یا چالش: به اعلام موسسه تحقیقاتی گارنتر، تا سال ۲۰۲۰، بیش از ۲۰ میلیارد تجهیزات متصل وجود خواهد داشت. در چنین شرایطی، توجه به مسائل امنیتی نیز بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

به اعلام Armis، موج جدید تجهیزات متصل با سه چالش امنیتی جدی مواجه هستند. اول اینکه این تجهیزات به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بتوانند به صورت اتوماتیک به اینترنت یا سایر تجهیزات یا دستگاه‌ها وصل شوند. بنابراین، تمهیدات امنیتی فعلی برای کنترل و مهار آنها کافی نیست.

دوم اینکه طراحی اغلب این تجهیزات به گونه‌ای است که امکان بروزرسانی سیستم عامل آنها وجود ندارد و همین امر، میزان آسیب‌پذیری آنها را افزایش می‌دهد. در نهایت اینکه اغلب این تجهیزات دارای المان‌های امنیت داخلی نیستند و به دلیل محدودیت‌های پردازش و حافظه، امکان نصب هرگونه آنتی‌ویروس یا المان‌های امنیتی در آن وجود ندارد.

به غیر از عدم امنیت تجهیزات، تیم IT قادر نیستند تا تجهیزاتی که به شبکه آنها وارد یا خارج می‌شوند را رصد کنند. رویکردهای امنیتی قدیمی همانند firewall، کنترل دسترسی به شبکه و المان‌های امنیتی قادر نخواهند بود تا از این تجهیزات مدیریت‌نشده محافظت کنند.

راهکار: پلتفرم امنیت IoT این شرکت به گونه‌ای طراحی شده است که تمام نقاط کور امنیتی IoT را برای کسب‌وکارهای مختلف برطرف می‌سازد. این پلتفرم طراحی شده است تا امنیت تجهیزات و دستگاه‌های مدیریت نشده را به سه روش ذیل تأمین کند:

اول اینکه امکان رصد کردن تمام تجهیزات مورد استفاده در محیط شرکت فراهم می‌شود. این پلتفرم که تمام تجهیزات را شناسایی می‌کند می‌تواند چگونگی اتصال آنها به شبکه را تشخیص دهد (برای مثال، از طریق اتصال‌های سیمی یا بی‌سیم). دوم اینکه این پلتفرم رفتار دستگاه را آنالیز می‌کند تا ریسک‌ها و حمله‌های احتمالی را پیش‌بینی کند. و سوم اینکه این پلتفرم به کسب‌وکارها امکان می‌دهد زمانیکه رفتار مشکوک از دستگاه‌ها مشاهده کردند، اتصال آنها را به صورت دستی یا اتوماتیک به شبکه را قطع کنند که همین امر به افزایش ضریب امنیت کسب‌وکارها کمک می‌کند.

رقبا:

Cisco, Aruba, ForeScout and ZingBox

مشتریان:

Cisco, Aruba, ForeScout and ZingBox

دلیل انتخاب به عنوان استارتاپ برتر: بازار در دسترس برای محصولات و راهکارهای حفظ امنیت IoT بسیار گسترده است و Armis توانسته است با جذب مشتریانی همچون Samsung Research America و IDT، موقعیت خود را در این بازار تثبیت کند.

همچنین، سری دوم سرمایه‌گذاری در این شرکت در آوریل ۲۰۱۸ در حدود ۳۰ میلیون دلار بوده است که مجموع منابع مالی این شرکت تا به امروز را به ۴۷ میلیون دلار رسانده است.

هنوز هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نفر باشید...

اطلاعات خود را وارد کنید

جهت ثبت‌نام کلیک کنید