معرفی استارت آپ های شرکت کننده در اولین لیگ اینترنت اشیا-استارتاپ جاده هوشمند

اینترنت اشیا
دسته بندی:اخبار زمان انتشار:۷ مهر ۹۷ ۱۵۹۷ بازدید

معرفی استارت آپ های شرکت کننده در اولین لیگ اینترنت اشیا-استارتاپ جاده هوشمند

استارتاپ جاده هوشمند:

جاده هوشمند هم یکی دیگر از تیم های استارتاپی است که در منطقه شمال غرب کشور فعالیت می کند. این تیم ۳نفره با ترکیب تحصیلی و تخصصی در زمینه های دکتری مکاترونیک ، دکتری برق ، وکارشناسی نرم افزار، تیم جاده هوشمند را تشکیل دادند و در اولین لیگ اینترنت اشیاء هم حضور داشتند.
محمدیان، یکی از بنیان گذاران استارت آپ جاده هوشمند در مورد ایده‌شان میگوید: ایده ما یک سرور مرکزی می‌باشد که سرور اطلاعاتی است که در ابتدا سنسورهایی روی تابلوها و در تمام قسمت های جاده نصب میشوند و با توجه به ارتباطات رادیویی هرگونه تغییراتی را از جمله تغییرات اقلیمی و تغییرات در سطح جاده را به سرورتصمیم گیرنده اطلاع می‌دهد و این اطلاعات در قالب یک گزارش برای خودروها ارسال می‌شود و راننده از وضعیت موجود در سطح جاده به صورت آنلاین مطلع می‌شود.

– هنگام کاربر روی ایده ، رقیبی داشتید؟

هنگامیکه کار بروی ایده مان را آغاز کردیم ، با توجه به بررسی هایی که انجام دادیم در داخل کشور این ایده پیاده سازی نشده بود ولی در خارج از ایران نمونه هایی از خودروهای هوشمند وجود داشت.

– الان تیم جاده هوشمند در چه مرحله ای است؟

تیم ما تیم منسجم و خوبی است و از لحاظ بحث فنی و کارگروهی مشکل نداریم و همچنان به فعالیت خود ادامه میدهیم و پیشرفت های کاری هم داشتیم ولی برای پیاده سازی و اجرای این ایده احتیاج به بازاری مناسب و حمایت داریم. در واقع برای پیاده سازی این ایده احتیاج است که صنعت خودروسازی و مدیریت جاده‌ای به سمت هوشمندسازی حرکت کند زیرا که اجرای این سامانه به خودروهای هوشمند و جاده هوشمند درکنار هم نیاز دارد که هنوز این اتفاق نیفتاده است و بستر آن مهیا نشده است.

– آیا با هیچ شتاب دهنده ای همکاری داشتید؟

بله. ما در اصل با مرکز رشد دانشگاه آزاد واحد ایلخچی همکاری داشتیم و واقعا در تمام موارد ما را حمایت کردند و نمونه سازی هم کردیم ولی پیاده سازی آن کار یک دانشگاه نیست و به سیاست گذاری‌ها کلان نیاز هست .

– در آخر اگر حرف و نکته خاصی دارید بفرمایید:

برای فعالیت در حوزه ی اینترنت اشیاء به سیاست گذاری‌های کلان نیاز است تا زیرساخت های آن ایجاد شود که فعلا این امر محقق نشده است . البته هر چند فعالیت‌هایی صورت می‌گیرد ولیکن نیاز است در تمام صنایع مانند خودروسازی به افراد متخصص و مشاورین فضا داده شود .

برای شما آرزوی موفقیت داریم.

اعضای تیم :
خانم محمدیان- دکتری برق
آقای محمدیان دکتری مکاترونیک
آقای مبین خیابانی دانشجوی کارشناسی مهندسی کامپیوتر

هنوز هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نفر باشید...

اطلاعات خود را وارد کنید