C و C++:زبان های برنامه‌نویسی اصلی برای تجهیزات تعبیه‌شده و Linux

دسته بندی:دانش نامه زمان انتشار:۲۴ تیر ۹۷ ۲۱۰۵ بازدید

C و C++:زبان های برنامه‌نویسی اصلی برای تجهیزات تعبیه‌شده و Linux

زبان برنامه‌نویسی C، دومین زبان برنامه‌نویسی متداول در حوزه IoT است. این زبان برنامه‌نویسی، امکان دسترسی مستقیم به APIهای سخت‌افزاری سطح پایین را فراهم می‌کند و به دلیل شباهت‌های آن به زبان ماشینی، این زبان برنامه‌نویسی بسیار سریع و انعطاف‌پذیر است و بنابراین، گزینه بسیار مناسبی برای سیستم‌های IoT به دلیل قدرت پردازش محدود است.

حقوق توسعه‌دهندگان C نیز همانند توسعه‌دهندگان جاوا در  مناطق مختلف، متفاوت است. میانگین درآمد سالانه توسعه‌دهندگان C در آمریکا و انگلیس به ترتیب، در حدود ۱۰۰ هزار دلار و ۴۰ هزار دلار است و میانگین حقوق آنها در سوییس در حدود ۹۲ هزار دلار است.

زبان C++ نیز همانند C، به طور گسترده برای توسعه سیستم‌های تعبیه‌شده استفاده شده است. البته مزیت اصلی آن، قدرت پردازش آن است که موجب شده تا جایگزینی موثر و کارامد برای C در شرایطی باشد که دستورالعمل‌ها پیچیده‌تر است. در اصل، C++ بهترین گزینه برای نوشتن کدهای خاص سخت‌افزاری است و عملکرد آن در Linux که سیستم عامل برتر IoT است، بسیار خوب است. البته در مقایسه با جاوا، C++ محدودیت قابلیت جابه‌جایی دارد.

میانگین حقوق توسعه‌دهندگان C++ در آمریکا و انگلیس به ترتیب، حدود ۷۱ هزار دلار و ۴۶ هزار دلار است و در سوییس نیز در حدود ۸۶ هزار دلار است.

هنوز هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نفر باشید...

اطلاعات خود را وارد کنید